Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hearing inför upphandling av Blodtomhetsutrustning och förbrukning 2019, SLL592 samt efterföljande RFI (Request for information)
Referensnummer: 18/119
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingsavdelningen vid Landstingsstyrelsens förvaltning (LSF) vid Stockholms läns landsting (SLL) inbjuder till hearing den 28 november inför upphandling av blodtomhetsutrustning och förbrukning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33141000 Engångsartiklar för icke-kemiskt medicinskt bruk och hematologiska förbrukningsartiklar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Inbjudan till Hearing och efterföljande RFI inför upphandling av Blodtomhetsutrustning och förbrukning.