Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Evenemangskonsult
Referensnummer: 3801-18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79950000 Tjänster för organisering av utställningar, mässor och kongresser
II.1.4.
Kort beskrivning
Havs- och vattenmyndigheten och kommunikationsenheten har behov stöd i arbetet med att utveckla och fullfölja olika evenemang för att nå verksamhetens mål 2019 och 2020. Därför upphandlar vi nu ett stöd att komplettera kommunikationsenhetens arbete i olika typer av evenemang.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 79950000 Tjänster för organisering av utställningar, mässor och kongresser, 79951000 Organisering av seminarier, 79952000 Evenemang, 79953000 Festivalarrangemang, 79956000 Anordnande av mässor och utställningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen