50521-2021 - ResultatSverige-Malmö: Arkitekttjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal avseende arkitekttjänster
Referensnummer: 20/47
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71200000 Arkitekttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser arkitekttjänster och är indelad i följande tre anbudsområden. Anbudsområde A: Bygglovsarkitekter, anbudsområde B: Planarkitekter och anbudsområde C: Landskapsarkitekter.
Uppdragen kan bland annat omfatta tidiga utredningar, framtagande av enkla idéskisser, programhandlingar och bygglovshandlingar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen