505233-2020 - ÄndringSverige-Göteborg: Finansiella konsulttjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulttjänster för inköpsstrategiskt arbete
Referensnummer: 184/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79412000 Finansiella konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Förvaltningar och bolag inom Göteborgs Stad har behov av att kunna få hjälp med exempelvis utveckling av inköpsstrategier och processer, inköpsanalys och kategoristyrning. Inköp och upphandling genomför därför en ramavtalsupphandling av konsulttjänster för inköpsstrategiskt arbete.