505322-2022 - Frivillig förhandsinsynSverige-Örebro: Medicinsk utrustning
Meddelande om frivillig förhandsinsyn
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dispenseringsmoduler för cyklotronverksamhet
Referensnummer: MT 2017-0147-24
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Förhandsinsyn angående direktupphandling av 2 st. dispenseringsmoduler för cyklotronverksamhet. Region Örebro län genomför upphandlingen. Utrustningen kommer att placeras inom Område specialiserad vård, Region Örebro län.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33190000 Diverse medicinktekniska produkter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen