See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Materialtransporter
Beskrivning: Materialtransporterna består huvudsakligen av pallgods, kabeltrummor, trästolpar, fjärrvärmerör, transformatorer, kabelvagnar, lindragningsutrustning, elverk och farmartankar(diesel) samt nätstationer. Det kan även förekomma andra verksamhetsspecifika transporter. Uppskattad volym är ca 1000h/år, främst under barmarksperioden.
Föregående meddelande: 141229-2023
Intern identifierare: 23/10
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Materialtransport