Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Slamsugningsfordon
Referensnummer: 2018-11-12
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34144410 Slamsugare
II.1.4.
Kort beskrivning
Köp av slamsugnings fordon
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34100000 Motorfordon, 34140000 Tyngre motorfordon, 34144000 Motorfordon för särskilda syften, 34144500 Fordon för avfall och avloppsvatten, 34144520 Fordon för tömning av septiska tankar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kompletterande information
Upphandlingsdokument hämtas hem från Växjö kommuns webbplats under adress:
www.vaxjo.se/upphandling eller via www.opic.com. Eventuella förtydliganden och kompletteringar för annonserad upphandling kommer att införas löpande på denna webbplats. Ni anger er e-postadress för att erhålla automatisk uppdatering av de eventuella förändringar som gäller efterfrågad upphandling. OBSERVERA! Om ni erhållit underlag på annat sätt, så måste ni själva bevaka eventuella förändringar på www.vaxjo.se/upphandling. Kontakta ansvarig upphandlare om ni önskar underlag utan att ange e-postadress. Frågor med anledning av upphandlingen kan under anbudstiden ställas i första hand med hjälp av funktionen "frågor och svar" i TendSign men kan även skickas via e-post till susann.svensson@vaxjo.se. Endast publicerade skriftliga svar och förtydliganden lämnade av upphandlande myndighet är att se som giltiga förtydliganden av upphandlingsdokumentet.