2. Förfarande
Förfarande
Titel: Instrument Landning System (ILS) to Airports
Beskrivning: The purchaser intends to procure a framework agreement for Instrument landning system (ILS) to six or seven regional airports, with Kalmar Airport leading the initiative.
Intern identifierare: 2025-84
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34960000 Flygplatsutrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 34963000 Instrumentlandningssystem (ILS)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000