505382-2019 - ResultatSverige-Jönköping: Lönehantering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
HR- och lönesystem
Referensnummer: 1001-2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79211110 Lönehantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Domstolsverket inbjuder till anbudsgivning avseende HR- och lönesystem. Upphandlingens omfattning framgår av upphandlingsdokumenten i sin helhet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79211110 Lönehantering, 79631000 Personaltjänster och lönehantering, 79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster, 48219300 Programvara för administration, 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48450000 Programvara för tidsredovisning eller personal, 48812000 Ekonomiska informationssystem, 48000000 Programvara och informationssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen