Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Västfastigheter Fysisk elupphandling för VGR 2022
Referensnummer: FAST 2019-00206
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 09310000 Elektricitet
II.1.4.
Kort beskrivning
Västfastigheter upphandlar el och inbjuder Er att lämna anbud avseende fysiska elleveranser med möjlighet till fast pris produkt, samt att Västfastigheter ges möjlighet att köpa el som är märkt med ”Bra miljöval”.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 65300000 Eldistribution och tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen