505386-2022 - PlaneringSverige-Lidköping: Programvaruutvecklingstjänster för affärstransaktioner och personliga affärer
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI - HRM-system
Referensnummer: 2022-53
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212400 Programvaruutvecklingstjänster för affärstransaktioner och personliga affärer
II.1.4.
Kort beskrivning
Inbjudan till leverantörer att lämna information (RFI) gällande HRM-system
Upphandlande myndigheter kommer vara kommunalförbundet Göliska IT för kommunerna Essunga, Grästorp, Götene, Lidköping, Skara och Vara.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48219300 Programvara för administration, 48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet, 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48450000 Programvara för tidsredovisning eller personal, 72212330 Programvaruutvecklingstjänster för schemaläggning och produktivitet, 72212450 Programvaruutvecklingstjänster för tidsredovisning eller personal, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Inbjudan till leverantörer att lämna information (RFI) gällande HRM-system.