505398-2022 - PlaneringSverige-Jönköping: Programvaruutvecklingstjänster och programsviter för fastighetsförvaltning
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Extern remiss Fastighetssystem
Referensnummer: 22/34
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212420 Programvaruutvecklingstjänster och programsviter för fastighetsförvaltning
II.1.4.
Kort beskrivning
Vätterhem inbjuder leverantörer till att lämna synpunkter på bifogat utkast av förfrågningsunderlaget för steg 1 Ansökan i ett förhandlat förfarande i upphandling av Fastighetssystem.
Synpunkterna kommer att beaktas av upphandlare och referensgrupp. Justeringar kan därför komma att göras inför publiceringen av upphandlingsdokumenten. Syftet med den externa remissen är att reda ut eventuella problem och felaktiga tolkningar innan förfrågningsunderlaget annonseras.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48219300 Programvara för administration, 48311100 Dokumenthanteringssystem, 48420000 Programvara och programsviter för fastighetsförvaltning, 72212311 Programvaruutvecklingstjänster för dokumenthantering, 72260000 Programrelaterade tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen