Huvudsaklig verksamhet Fritidsverksamhet, kultur och religion
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
21-0190_Scen- och Evenemangssäkerhet m.m.
Referensnummer: 21/17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79710000 Säkerhetstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Liseberg genomför upphandling av ramavtal avseende tjänster för evenemangssäkerhet, produktionsservice och tillhörande tjänster att utföras vid större och mindre event vid Lisebergs fasta samt tillfälliga scener.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79713000 Vakttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen