50551-2017 - ResultatSverige-Stockholm: Bygg- och anläggningsarbeten: idrottsanläggningar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Nyproduktion av idrottshall.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Projektering och utförande
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Stockholm.
Nuts-kodSE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Nyproduktion av fullstor idrottshall i Norra Djurgårdsstaden. Byggnaden skall uppföras på del av fastigheten Hjorthagen 1:5.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))