Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sopbilar 2017.
Referensnummer: 17KSRR264
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34100000 Motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Tre stycken fabriksnya 3-axliga kärltömmande baklastare (chassi inkl. monterat enfacks sopaggregat), elektronisk kärlregistrering och fordonsdator.
Biogasdrift.
Helhetsåtagande avseende service och reparation på hela fordonet under 84 månader från leveransdatum.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34140000 Tyngre motorfordon, 34144000 Motorfordon för särskilda syften, 34144500 Fordon för avfall och avloppsvatten, 34144510 Fordon för avfall
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen