Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kontorsvaror.
Referensnummer: FS 2.1.2-1715-17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30100000 Kontorsmaskiner, kontorsutrustning och kontorsmateriel, utom datorer, skrivare och möbler
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar leverans av kontorsvaror till Umeå universitet och Mittuniversitet i enlighet med upphandlingsdokumenten.
Ramavtalet omfattar avtal med en (1) leverantör under maximalt fyra (4) år. Inga volymer garanteras.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 6 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30100000 Kontorsmaskiner, kontorsutrustning och kontorsmateriel, utom datorer, skrivare och möbler, 39260000 Brevkorgar och skrivbordsutrustning, 30190000 Diverse kontorsutrustning och kontorsmateriel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen