Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IT-arbetsplatser, tillbehör och tjänster 2023
Referensnummer: RB2022-0069
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 32250000 Mobiltelefoner
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar mobiltelefoner, surfplattor, stationära och bärbara pc, tillbehör och tjänster.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 100 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30200000 Datorer och datamateriel, 30213000 Persondatorer, 30213100 Bärbara datorer, 30213300 Stationär dator, 30213500 Handdatorer, 30230000 Datorrelaterad utrustning, 30237200 Datortillbehör, 32250000 Mobiltelefoner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen