505657-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Linköping: Pipettspetsar
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Pipettspetsar.
Referensnummer: UC-2016-75
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38437110 Pipettspetsar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser engångsspetsar i plast till laboratoriemedicin.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 38437000 Pipetter för laboratorier och tillbehör, 38437100 Pipetter, 38437120 Pipettställ
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen