505666-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Företagshälsovård – Företagshälsovård
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelFöretagshälsovård
BeskrivningRegion Gotland söker efter en strategisk partner inom området arbetsmiljö och hälsa. Vägledande för uppdraget ska vara ”Region Gotland är en hälsofrämjande organisation där det aktivaförebyggande arbetsmiljöarbetet är i fokus”. Region Gotland söker en partner som kan erbjuda ett bra program på förebyggande arbete inom specifika områden Region Gotland vill se en hälsofrämjande förändring.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 85147000 Företagshälsovård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93234:Lot:1