505674-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Varberg: Förmedling av personal, även tillfälligt anställda
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tolkförmedlingstjänster
Referensnummer: KS 22/68
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda
II.1.4.
Kort beskrivning
Varbergs kommun inbjuder er härmed att inkomma med anbud som syftar till att teckna avtal om tolkförmedlingstjänster (språktolkning).
Ramavtal kommer att tecknas med en (1) leverantör.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79540000 Tolktjänster, 79621000 Förmedling av kontorspersonal
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen