505690-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, kommunikations- och kraftledningar, huvudvägar, vägar, flygplatser och järnvägar; mark- och grundarbeten – Furulund Etapp 1 A
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelFurulund Etapp 1 A
BeskrivningNytt exploateringsområde med utbyggnad av gator, VA, fjärrvärme, el och tele. Dagvattendamm, grodåtgärder, bullervall samt terrassering av kvartersmark.
Intern identifierare24/13
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45230000 Bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, kommunikations- och kraftledningar, huvudvägar, vägar, flygplatser och järnvägar; mark- och grundarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000