505744-2020 - ResultatSverige-LUND: Eldistributions- och reglerutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för leverans av nästationer
Referensnummer: 19/01149
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31200000 Eldistributions- och reglerutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling genomförs av Kraftringen Nät AB, 556228-1138, och avser ramavtal leverans av nätstationer för 12-24/0,4kV.
Detta är en inbjudan till leverantörer att ansöka om att få lämna anbud i Kraftringen Nät ABs upphandling av ramavtal avseende nätstationer.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31213000 Distributionsutrustning, 31213200 Distributionstransformatorer, 31214000 Ställverk, 31600000 Elektrisk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen