Upphandlingen avser konstruktionsuppdrag för scenverksamhet i Gasklocka 2 i projekt Norra Djurgårdsstaden. Uppdraget avser konstruktion av husbyggnad & stålkonstruktion samt anläggningskonstruktion.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71200000 Arkitekttjänster, 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning, 71410000 Stadsplanering, 71541000 Byggteknisk projektledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen