Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
E-tjänsteplattform
Referensnummer: KS/2021:00283
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72222300 IT-tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
En e-tjänsteplattform behöver upphandlas och införas. Användandet av e-tjänster har ökat stort under de senaste åren och det är strategiskt viktigt att fortsätta utveckla kommunens digitala tjänster för Botkyrkaborna. Tillförlitliga och ändamålsenliga e-tjänster är en viktig del i kommunens digitaliseringsstrategi och målen att förbättra Botkyrkabornas vardag.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 700 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72222300 IT-tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen