505790-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Film- och videotjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Film- och ljudproduktion
Referensnummer: UH-2021-63
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
92100000 Film- och videotjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ljud och filmproduktion som gestaltar ca 20 möten med historiska personer. Vi bedömer att varje berättelse behöver vara ca 1,5 minut. Den nordiska naturen, årstider och väder kommer att vara en viktig sammanhållande länk mellan olika individer, tider och platser i utställningen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 1 680 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen