Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för Skanningstjänst av leverantörsfakturor
Referensnummer: 2021-00223-2.3.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79999100 Skanning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingens syfte är att säkerställa Statens servicecenters behov av skanningstjänst av leverantörsfakturor för inläsning i e-handelssystemet, för närvarande Visma Proceedo. Målet är att genom ramavtal uppnå en kvalitativ och stabil leverans av efterfrågad tjänst.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 200 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79999100 Skanning, 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 79999000 Skanning och fakturering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen