Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Övergripande konsultstöd till VA-avdelningen
Referensnummer: KS 19-159
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71321300 Konsulttjänster inom VA
II.1.4.
Kort beskrivning
Norrtälje kommun är i behov av två konsulter till VA-avdelningen. Konsulterna ska finnas tillgängliga i enlighet med det behov som kommunen har. Under 2019 uppskattas behovet uppgå till ca 2 dagar i veckan för konsult nr 1 och ca 3 dagar i veckan för konsult nr 2. Eftersom det är av yttersta vikt att konsulterna kan starta upp arbetet inom enheten omgående efter avtalsstart kommer kommunen lägga stor vikt vid personlig lämplighet och tidigare erfarenhet av arbete inom kommunen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 1 600 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71321300 Konsulttjänster inom VA
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen