Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanningstjänster - Socialkontoret
Referensnummer: KSUH18/53
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda
II.1.4.
Kort beskrivning
Ekerö kommun avser att upphandla ramavtal för bemanningstjänster avseende personal inom socialtjänsten för uppdrag för kortare och längre perioder inom socialkontoret.
Uppskattad volym är 3 000 000 SEK/år.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 12 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda, 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen