50599-2025 - Resultat
Sverige – Hälso- och sjukvård samt socialvård – Bemanningstjänster Sjuksköterskor och undersköterskor
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bemanningstjänster Sjuksköterskor och undersköterskor
Beskrivning: Alingsås kommun, avser att under kortare eller längre perioder förstärka personalbemanningen av sjuksköterskor och undersköterskor. Ramavtalsområdet omfattar samtliga verksamheter avseende hemsjukvård och särskilda boenden inom Alingsås kommun.
Intern identifierare: 2024.239 VON
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000