506050-2017 - ResultatSverige-Kristianstad: Sopbilar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av 4-facks renhållningsfordon, etapp 4.
Referensnummer: 17/7
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144511 Sopbilar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av 2 st 4-facks renhållningsfordon för etapp 4 i Kristianstads kommun. En option finns med tillägg på en extra bil.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34144500 Fordon för avfall och avloppsvatten, 34144510 Fordon för avfall
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Optionen utnyttjades.