See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Laddstolpar
Beskrivning: Upphandlingen omfattar ramavtal för leverans och montering av laddstolpar, samt drift, installation och service av dessa. Upphandlingen omfattar både laddstolpar för bruk inom de kommunala verksamheterna, men även publika laddstolpar som används av allmänheten. Dimensionering, installation, anslutning och montering av laddstolpar ingår i denna handling. Schaktning och markarbeten inkl. sättning av fundament samt kanalisation i mark utförs av annan entreprenör.
Föregående meddelande: 652831-2022
Intern identifierare: 22/20
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Laddstolpar (1)