506155-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster – Saneringsarbeten - ramavtal
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSaneringsarbeten - ramavtal
BeskrivningFörfrågan avser ramavtal för saneringsarbeten som beställs löpande inom av beställaren förvaltade fastigheter. Arbetet omfattar oplanerat och planerat underhåll.
Intern identifierare24/39
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 90400000 Avloppshantering, 90600000 Rengöring, hygienisering och tillhörande tjänster i tätort och på landsbygden, 90650000 Avlägsnande av asbest, 90690000 Klottersanering, 90722200 Miljösanering, 90920000 Sanering av anläggningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerell del
BeskrivningEnl AF
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelAO 1, Saneringsarben inkl fuktutredning
BeskrivningAvtalsområde 1, Enl AF
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelAO 2, Avloppsstopp och spolning inkl jour
BeskrivningAvtalsområde 2, Enl AF