506173-2024 - Resultat
Sverige – Byggnation av lägenheter – Lundvivan
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelLundvivan
BeskrivningEntreprenaden omfattar:Mark-och husbyggnadsarbeten för uppförande av fyra bostadshus, komplementbyggnader samt anläggning av utemiljö och parkering. Gångbana som ansluter till kommunalgångbana i söder ska projekteras fram i samråd med kommunens gatuenhet och utföras i entreprenaden.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45211341 Byggnation av lägenheter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:96159:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45211100 Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder, 45211300 Byggnation av bostäder, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45420000 Snickerimonteringar, 45430000 Golvbeläggning och väggbeklädnad, 45440000 Målning och glassättning, 45450000 Övriga färdigställande byggnadsarbeten, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten
Optioner
Beskrivning av alternativenBalkonginglasningar Batterifunktion för solcellsanläggning.