506177-2021 - ResultatSverige-Nyköping: Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsult/konsulter inom processledning till näringslivsenheten
Referensnummer: KK21/286
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
II.1.4.
Kort beskrivning
Nyköpings kommun avser att upphandla konsultstöd till Näringsliv.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Anbudsområde 1 - Företagsklimat och service i offentlig förvaltning
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling, 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen är indelad i tre anbudsområden och avsikten är att Kommunen ska teckna Ramavtal med en (1) eller flera konsulter enligt Rangordnat avtal inom respektive Anbudsområde.
Anbudsområde 1: Konsult inom företagsklimat och service i offentlig förvaltning
Anbudsområde 2: Konsult för innovationsprocesser
Anbudsområde 3: Samverkanskoordinator Triple Helix
Nyköpings Kommun är inne i en fas då vi arbetar aktivt med verksamhetsutveckling inom:
- Innovation och akademiska kopplingar samt
- Kundupplevelsen hos våra företag och invånare av oss som kommun.
Anbudsområde 2 - Konsult inom innovationsprocesser
Del nr: 2
Upphandlingen är indelad i tre anbudsområden och avsikten är att Kommunen ska teckna Ramavtal med en (1) eller flera konsulter inom respektive Anbudsområde.
Anbudsområde 3 - Samverkanskoordinator Trippel Helix
Del nr: 3