506188-2021 - ResultatSverige-Kalmar: Sjukskötersketjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanningstjänster Sjuksköterskor
Referensnummer: 2020-008
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85141200 Sjukskötersketjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av bemanningstjänster för sjuksköterskor till region Kalmar län.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79624000 Förmedling av vårdpersonal
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen