See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: 6st Ledningsbilar av modell SUV för räddningstjänsten
Beskrivning: Räddningstjänsten i Jönköping upphandlar sex lednings/fipbilar modell SUV. Önskad leverans under 2024.
Intern identifierare: 23/166
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34144200 Beredskapsfordon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Räddningstjänsten i Jönköpings kommun och Habo kommun upphandlar grundfordon för att sedan bygga räddningsfordon av. 6st +(1st) personbilar av modell SUV med påbyggnad för utryckningstjänst. Fordonen som ska användas som resursfordon i operativ tjänst. Fordonen kommer att utgå från brandstationen i Jönköping
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Utvärdering
Beskrivning: 6st Ledningsbilar av modell SUV för räddningstjänsten