50622-2023 - ÄndringSverige-Norrköping: Finansiella konsulttjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ekonomitjänster
Referensnummer: 22-03908
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79412000 Finansiella konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Sjöfartsverket har behov av ramavtal med upp till sex (6) leverantörer inom tre (3) anbudsområden för att snabbt kunna resursförstärka på controllerenheten.
Behovet av att kunna resursförstärka kommer i synnerhet att aktualiseras under implementationen av nytt affärssystem under 2023.
Behovet avser redovisningsekonomer, projektcontrollers och controllers i olika nivåer.
Avrop sker genom förnyad konkurrensutsättning.
Värden i annonsen är takvolymer.