506340-2017 - ÄndringSverige-Linköping: Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sterilemballage och instrumentskydd
Referensnummer: UC-2017-342
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser sterilemballage, gallerpapper och instrumentskydd
Anbudsgivare kan välja att lämna anbud på ett eller flera anbudsområden. Varje anbudsområde utvärderas och tilldelas var för sig.
Anbud kan lämnas på följande områden:
4.1 Instrumentskydd med plastficka för sterilisering med vattenånga -
— Anbudsgivare lämnar anbud på hela området.
4.2 Transparent instrumentskydd för sterilisering med mättad vattenånga
4.3 Sterilemballage papper/plast för ångsterilisering - Anbudsgivare ska lämna anbud på hela Bassortimentet och/eller
— Anbudsgivare lämnar anbud på valfria positioner under Specialsortimentet.
4.4 Sterilemballage för lågtemperatursterillisering
— Anbudsgivare lämnar anbud på valfria positioner.