506519-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Halmstad: Kyl- och ventilationsutrustning
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Absorptionskylmaskin till fjärrkylcentralen på Söder
Referensnummer: 2021/00193
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42500000 Kyl- och ventilationsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Målet med denna upphandling är att ersätta en av kompressorkylmaskinerna, KBK 301, med en ny fjärrvärmedrivenabsorptionsmaskin.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45331230 Installation av kylutrustning, 45331231 Installation av kyl- och frysanläggningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen