506633-2019 - ÄndringSverige-Stockholm: Byggnadsinstallationsarbeten
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Löpande underhåll mindre entreprenadarbeten
Referensnummer: T2019-02651
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ramavtal för nybyggnad, reparationer, drift & beredskap, underhållsåtgärder och ombyggnationer för åtta stycken ramavtalsområden:
1. Byggnadsarbeten
2. Plåt- och smidesarbeten
3. Glasarbeten
4. Dörrarbeten
5. Industriinstallation
6. Industriautomation
7. Elarbeten
8. Låsarbeten