Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Måleritjänster
Referensnummer: A 20-062 F
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45442100 Målning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av måleritjänster för Örnsköldsviks kommun, Miljö och vatten i Örnsköldsvik AB, Örnsköldsviks Hamn och Logistik AB och Örnsköldsviks Airport AB.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 9 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
1. Örnsköldsviks kommun Norra
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45442100 Målning, 45443000 Fasadarbeten, 45442300 Ytbehandlingsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling av måleritjänster.
2. Örnsköldsviks kommun Södra
Del nr: 2
Upphandling av måleritjänster för Örnsköldsviks kommun södra del