Upphandlingen omfattar planering och drift av tågtrafik, försäljning och ombordservice. I Trafikåtagandet ingår likaså underhåll av fordon; dagligt, förebyggande och avhjälpande underhåll.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
Ytterligare CPV-kod(er) 60210000 Kollektivtrafik med tåg
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen