Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
2018 Bärbara och stationära datorer samt bildskärmar och tillbehör
Referensnummer: 18/13
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30200000 Datorer och datamateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal för bärbara och stationära datorer med tillhörande tillbehör, bildskärmar samt etikettmärkning av produkterna.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30213000 Persondatorer, 30213100 Bärbara datorer, 30231000 Datorskärmar och manöverenheter, 30237000 Delar och tillbehör till datorer, 30237200 Datortillbehör
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen