507127-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Uppsala: Renovering av byggnader
Meddelande om upphandling
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal avseende större renoverings- och underhållsarbeten
Referensnummer: R-UE-06-2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45262690 Renovering av byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ramavtal för större renoverings- och underhållsarbeten åt Uppsalahem AB. Projekten som avropas inom ramavtalet kommer att ha ett värde mellan 40 MSEK och 200 MSEK.
Uppsalahem har för avsikt att teckna avtal med tre (3) stycken entreprenörer.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen