507153-2017 - ResultatSverige-Oskarshamn: Uthyrning eller leasing av egendom annan än bostäder
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal på hyresmaskiner för Oskarshamns kommun.
Referensnummer: U-086-2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
70220000 Uthyrning eller leasing av egendom annan än bostäder
II.1.4.
Kort beskrivning
Oskarshamns kommun inbjuder till att lämna anbud på hyra av maskiner såsom bland annat vibroplatta, dammsugare, slampump, saxlift, byggstängsel i enlighet med detta förfrågningsunderlag.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34928200 Stängsel, 42000000 Industrimaskiner, 42122000 Pumpar, 42410000 Lyft- och hanteringsutrustning, 43300000 Maskiner och utrustning för byggnadsarbeten, 66114000 Finansiell leasing
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen