507207-2022 - ÄndringSverige-Örebro: Medicinska specialisttjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Distansgranskning - radiologi
Referensnummer: 22RS7827
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85121200 Medicinska specialisttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser distansgranskning av radiologiska undersökningar utförda inom Region Örebro län. Distansgranskning av röntgenbilder är uppdelad inom två anbudsområden vilka omfattar elektiva granskningar och jourgranskningar.