507210-2022 - ÄndringSverige-Växjö: Tolktjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tolkförmedlingstjänst - Språktolkar
Referensnummer: 22RGK773
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79540000 Tolktjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Förmedling av språktolkar för video och telefontolkning samt platstolkning till sjukvården i Region Kronoberg.