507300-2023 - ÄndringSverige-Ludvika: Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nätverkskommunikation
Referensnummer: GNU 2023/54
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Leverantören ska erbjuda nätverksprodukter, t ex switchar, routrar, lastbalanserare, brandväggar, trådlöst accesspunkter, SAN-switchar och närliggande produkter.
Leverantören ska även kunna erbjuda konsulter och projektledare upp till hög kompetens inom samma område.