507304-2020 - ResultatSverige-VÄSTERÅS: Funktionellt stöd
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Walkerortoser och syncroortoser
Referensnummer: IN-IN20-0137
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33180000 Funktionellt stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av walkerortoser och behandlingsortos
Aktuell upphandling
Upphandlingen avser ramavtal på walkerortoser och behandlingsortos samt tillbehör och reservdelar i enlighet med vad som beskrivs i upphandlingsdokumenten.
Upphandlingen avser också option för Region Sörmland att ansluta till aktuellt upphandlingskontrakt om Region Sörmland fattar beslut om att utlösa optionen, exempelvis när nuvarande upphandlingskontrakt löper ut. Optionen kan avse hela eller delar av ett upphandlingskontrakt.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33141700 Ortopediska artiklar, 33141740 Ortopediska skodon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen