50732-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Internetdomännamn – Domänadministration
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelDomänadministration
BeskrivningUpphandlingen omfattar domänrelaterade tjänster. Uppdraget avser bland annat upprättning och registrering av domännamn, bevakning av tidsfrister för förnyelse av samtliga Sveriges domstolars domäner och tillhandahållande av rådgivning och stöd i framtagning av domänstrategi.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72417000 Internetdomännamn
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93696:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 72400000 Internettjänster